Něco o mně

aneb moje cesta k fotografiím

Mé fotografické začátky a kvalitnější fotografie s první zrcadlovkou vznikaly povětšinou na dostihových závodištích, kde jsem se snažila o zachycení toho nejlepšího, co může tento sport nabídnout. Dostihové závodiště v Kolesech u Kladrub a Pardubicích byla vždycky srdcová záležitost a osud chtěl abych se v Chuchli cítila téměř jako doma. 

Přesto se postupem času člověk vyvíjí a já se nyní považuji především za sportovního fotografa. Mé fotografie jsou z větší části ze sportovních akcí, občas ale nadejde čas zakusit něco nové a vymanit se ze zajetých kolejí, který život přináší. 

Fotografování je obor, který nikdy nevyčerpáte, kdykoliv máte možnost fotit stejný motiv jinak nebo změnit zaměření. Máte nesčetné možnosti nastavení a úprav fotografie a vyvíjet tak činnost která mě tak baví. Fotografování nikdy nebude stereotyp i kdyby jste jedno téma fotili x let. 

Nebýt úžasného přátelství s Jančou Šejnohovou a Jiřkou Andrésovou, spousty náhod a dalších skvělých lidí kolem mě, tak by se nepovedlo úžasné dobrodružství s koněm jménem Chrom a má přítomnost u nejlepší éry jednoho dostihového koně. Měla jsem možnost poprvé vyzkoušet roli vodiče a zažít první vítězství Chroma. O kousek úžasnější vítězství to bylo i díky tomu, že v sedle byla zmiňovaná žokejka Jiřka Andrésová, má občasně reklamní jezdkyně. Navíc díky Andree Zavadilové, jsme tentýž rok točili spoty z dostihů a tak jsme zaznamenaly i tyto okamžiky z pohledu vodiče na našem spoluautorském YouTube kanálu ToSamoAJ a že to byla divočina, ale povedlo se.

Od roku 2018 se nově zaměřuji na stále atraktivnější OCR závody jako je Spartan race, jejich obdoby a čím dál častěji cestuji za akčními snímky i do zahraničí. Nacházím také stále více času na návštěvy Zoo a putováním za oblíbenými Vlky.

V roce 2019 můj život zásadně ovlivnila tréninková skupina SRTG Praha, díky které se sama účastním závodů Spartan race. Kombinuji tak osobní zážitky na vlastní kůži s fotografováním téhož sportu. Spartan race mě opravdu fascinoval a komu není pohyb, běhání a odvaha cizí, nechá se snadno strhnout atmosférou tohoto závodu. 

"Kombinace focení a závodění je sice náročná ale výzvy jsou od toho aby se překonávaly."

A nyní už dost o mně, užijte si fotky!


© 2020 Jana Syručková , Jana-Elina@seznam.cz
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky