Vlci

(Canis lupus) 


"Nezkrotnost, divokost, hrdost, fascinace..." to je jen výčet pár vlastností, která mě při myšlence na vlky napadá.

Vlci jsou úžasní ve své povaze a chování, kdyby Červená karkulka byl pravdivý příběh, musela by toho ta holka po lese naběhat víc než dost aby alespoň koutkem oka zahlédla nádheru vlka. Naše společnost bez rozmyslu odsuzuje tohoto tvora jako bestii, přičemž by se mnozí z nás měli poučit nejen z rodinného chování vlčí smečky a přístupu jeden k druhému tak, jako to právě vlci mezi sebou dokáží.

Vlk na mě působí jako obrovský outsider mezi zvířaty jež vnímá lidská veřejnost a možná právě proto mě tolik zaujali a baví mě prostřednictvím hledáčku fotoaparátu zaznamenávat jejich život, krásu a ukázat, že není tím obávaným krvežíznivým strašákem.

Ačkoliv jsem měla příležitost vlky pozorovat pouze v zoologických zahradách nebo přírodní rezervaci, kde není jejich chování úplně bezprostřední a přirozené, doufám, že alespoň jedenkrát budu mít to štěstí fotit je ve volné přírodě. Vlčí smečka v zajetí nebude nikdy tak uvolněná a vyrovnaná jako v jejich přirozeném prostředí, přesto jsem ráda za každý povedený záběr jež toto naznačuje.

"neodsuzuj vukvuka dokud jsi nepoznal a nepochopil jeho podstatu.."


© 2020 Jana Syručková , Jana-Elina@seznam.cz
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky