Spartan race

Spartan race nebo také podle mě "závod plný šílenců" to jsou terénní běžecké závody plné nejrůznějších nelehkých překážek a úžasných momentů a okamžiků těch nejodhodlanějších lidí co se nebojí do toho jít a zažít něco nepopsatelného. Protože tam, kde se jiní ušklíbají, odvrací odporem a klepou si na čelo, tak tihle "blázni" zdolávají šílené, nelehké překážky, dobrovolně se vrhají po hlavě do bahna, trmácí se s těžkými břemeny do prudkých táhlých kopců a zdolávají překážky v jakémkoliv počasí i terénu. Občas dojde i na slzy... slzy bolesti, slzy vyčerpání nebo štěstí z dokončeného závodu, spousta lidí se usmívá mezitím co se rochní v bahně, zkrátka o emoce není nouze.

A když už jsou tito závodníci konečně v cíli, čekali by jste, že po tak náročném závodu budou chtít chvíli odpočinku.. Omyl! Srdce každého spartana v tu chvíli už vyhlíží závod následující, protože z tohoto sportu se snadno stává závislost. 


Díky lidem kolem mě jsem měla možnost poznat první závody Spartan race v roce 2018, jednalo se o zimní závod v Liberci a sněhová nadílka zde byla bohatá. Množství běžců na trati mě nepřestávalo udivovat a když jsem se škrábala sněhem od skokanského můstku do kopců, nečekala jsem že se na té trati jednou málem přerazím a k smrti vyděsím, byť vše absolvuji jen jako pěší divák za foťákem. 

No... zřejmě jsem se nevyděsila dostatečně, atmosféra a nadšení závodníků mě pohltilo a po focení téměř kompletního ročníku 2018 v ČR jsem se následující rok rozhodla zkusit to konečně taky! Občas se na některých překážkách musím vážně překonávat ale ne nadarmo je Spartan race znám svým heslem: "Pochopíš až v cíli".

Snažím se kombinovat focení se závoděním a neustále zaznamenávat okamžiky tohoto závodu, protože když čekáte na startu a slyšíte odhodlané pokřiky závodníků.. Arooo! .. doslova vás zamrazí. Je jedno jestli jsi mezi závodníky nebo pouhý divák. Těm kdo Spartan race neznají vřele doporučuji některý ze závodů navštívit a pro ty odhodlanější to přímo vyzkoušet.

© 2020 Jana Syručková , Jana-Elina@seznam.cz
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky